• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Łódź: dni otwarte na porodówkach

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2017 13:08

Szpitale ginekologiczno-położnicze razem z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ organizują dni otwarte w swoich oddziałach. Lekarze opowiedzą o największych problemach w trakcie ciąży i doradzą, jak ten okres przeżyć najlepiej.

Łódź: dni otwarte na porodówkach
Łódź: dni otwarte na porodówkach. Fot. Shutterstock

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu w Łodzi klinika położnicza będzie otwarta dla przyszłych mam od środy, 19 kwietnia. W godz. 15-18 specjaliści, a wśród nich m.in. prof. Jacek Suzin i dr Marcin Kęsiak, opowiedzą m.in. o ostrych stanach chirurgicznych, opiece nad wcześniakami i optymalnym momencie zgłoszenia się do lekarza.

Dr Magdalena Berner-Trąbksa opowie o wskazaniach do cesarskiego cięcia i powikłaniach po nim, a położna Anna Różycka-Misiak przybliży metody łagodzenia bólu porodowego.

W czwartek i piątek (20 i 21 kwietnia) tych samych godzinach specjaliści będą opowiadać o diecie, badaniach w ciąży, problemach psychologicznych przed i po urodzeniu dziecka, szczepieniach malucha oraz zadaniach osoby towarzyszącej przy porodzie.

Dni otwarte w piątek i sobotę (21 i 22 kwietnia) organizuje również oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. Tam także przygotowano wykłady specjalistów (od godz. 14.30 do 18). Wśród prelegentów są m.in. dr Andrzej Łupiński, który powie o rodzajach porodu oraz dr Piotr Krawczyk - będzie mówił o chorobach zakaźnych.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum