• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Łódź będzie mieć całodobowy gabinet ginekologiczny

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2019 09:55

Miasto Łódź zdecydowało o otwarciu darmowego gabinetu porad ginekologicznych i urologicznych. Nie będzie w nim tematów tabu. Każdy zainteresowany uzyska tam odpowiedź, na pytania dotyczące antykoncepcji czy chorób wenerycznych.

Łódź będzie mieć całodobowy gabinet ginekologiczny
Fot. Archiwum

Łódź, to drugie po Poznaniu miasto, w którym zostanie otwarty gabinet ginekologiczny świadczący usługi całodobowo. Jego pomysłodawcami są: Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Fabryka Równości i Fundacja SPUNK - pisze Gazeta Wyborcza.

Inicjatywa zrodziła się zaraz po tym, jak ustawodawca wprowadził bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące wczesnej antykoncepcji. Zaostrzenie prawa spowodowało, że naprawdę niewiele kobiet ma dostęp do recept na pigułkę dzień po, jeśli taka jest im pilnie potrzebna.

Jak wyjaśnia radny Bartosz Domaszewicz, współinicjator stworzenia gabinetu, dla wielu osób to poza zasięgiem, a często sytuacja, w której czekać nie można. Z tego powodu Łódź chce stworzyć punkt profilaktyki intymnej bez klauzuli sumienia i otwarty światopoglądowo.

W takim gabinecie każdy, niezależnie od tego, czy posiada ubezpieczenie, czy nie, jaki styl życia prowadzi, jaką wyznaje religię i jakiej jest orientacji seksualnej ma uzyskać za darmo fachową pomoc.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum