• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

 • Start

Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej rozdane. Wyróżniony m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe20 grudnia 2022 16:00

Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej po raz pierwszy przyznało nagrody – Kreator Roku w Ginekologii Onkologicznej. Te wyjątkowe wyróżnienia otrzymały osoby, które w 2022 roku w szczególny sposób przyczyniły się do kreowania obrazu współczesnej ginekologii onkologicznej. Statuetkę odebrał m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski za wprowadzenie rozwiązań systemowych dającym chorym z rakiem jajnika dostęp do nowoczesnych terapii.

Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej rozdane. Wyróżniony m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski
PTGO po raz pierwszy przyznało Kreatorów Roku w Ginekologii Onkologicznej. Fot. Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
 • Kreator Roku w Ginekologii Onkologicznej to nowe nagrody Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej 
 • Otrzymały je osoby, które w 2022 roku w szczególny sposób przyczyniły się do kreowania obrazu współczesnej ginekologii onkologicznej.
 • Kreatora Roku 2022 w Ginekologii Onkologicznej w kategorii działalność systemowa przyznano ministrowi Maciejowi Miłkowskiemu

Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej

- Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej to nagroda, która ma za zadanie w szczególny sposób docenić osoby, które codzienną pracą i zaangażowaniem sprawiają, że możemy lepiej leczyć pacjentów z nowotworami ginekologicznymi – mówi prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki – prezes PTGO i członek kapituły przyznającej Kreatory Roku w Ginekologii Onkologicznej.

- Cieszę się, że wśród członków Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej cały czas dostrzegamy pasję, która pozwala na ciągłe dokształcanie się i ogromne zaangażowanie w pracę, co przekłada się na dobrą opiekę nad naszymi pacjentkami. Nie byłoby to możliwe bez dostrzeżenia potrzeb polskich pacjentów przez Ministerstwo Zdrowia - dodaje specjalista.

Maciej Miłkowski nagrodzony Kreatorem Roku 2022

Kreatora Roku 2022 w Ginekologii Onkologicznej w kategorii działalność systemowa przyznano ministrowi Maciejowi Miłkowskiemu za wprowadzenie rozwiązań systemowych dających chorym z rakiem jajnika dostęp do nowoczesnych terapii, zgodnych z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

Nauka przełamuje schematy

Kreator Roku 2022 w Ginekologii Onkologicznej w kategorii działalność naukowa trafił do prof. dr. hab. med. Jacka Sznurkowskiego. Kapituła doceniła „łamanie schematów myślenia i umiejętność zarażania swoją pasją zespołu w opracowaniu nowych wytycznych diagnostyki i leczenia raka endometrium.”

Działalność edukacyjna

Kapituła przyznała Kreatora Roku w kategorii działalność edukacyjna prof. dr. hab. n. med. Janowi Kotarskiemu. Członkowie Kapituły docenili „stworzenie i rozwój Akademii Ginekologa Onkologa oraz pasję, wizję i nieustające zaangażowanie w edukację ginekologów onkologów”.

Doceniono też wsparcie działalności edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej – „za umiejętność połączenia działań lokalnych z ogólnokrajową działalnością edukacyjną” nagrodę Kreatora w kategorii działalność edukacyjna otrzymała dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się nie tylko specjaliści zajmujący się leczeniem nowotworów ginekologicznych i decydenci, ale też osoby wspierające działalność Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

- Wiemy, że nawet najlepsi specjaliści nie będą w stanie pomóc pacjentom bez wsparcia osób, które działają na drugim planie i których na co dzień nie widać. Było to szczególnie widoczne w tym roku, w obliczu wojny w Ukrainie, kiedy stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem związanym z pomocą naszym wschodnim sąsiadom chorującym na nowotwory ginekologiczne. Ważne jest dostrzeganie potrzeb i problemów pacjentów i otwartość na pomoc drugiemu człowiekowi – mówi prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Zaangażowani społecznie

Statuetkę w kategorii działalność społeczna przyznano dr. hab. n. med. Marcinowi Bobińskiemu oraz Magdalenie Studnickiej, którzy wykazali się nadzwyczajnym zaangażowaniem we współpracę polsko-ukraińską i pomoc chorym z nowotworami ginekologicznymi z Ukrainy.

Działalność organizacyjna

Kreatora Roku 2022 w kategorii działalność organizacyjna otrzymała Renata Buda, MBA, dyrektor zarządu PTGO, „za organizację przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.”

W skład kapituły weszli wybitni eksperci:

 • prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki – prezes PTGO
 • prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej
 • prof. dr hab. n. med. Anita Chudecka - Głaz – wiceprezes PTGO
 • dr n. med. Aleksandra Zielińska – sekretarz PTGO
 • Renata Buda, MBA– dyrektor zarządu PTGO (z wyłączeniem kategorii działalność gospodarcza)
 • prof. dr hab. n. med. Paweł Basta – wiceprezes PTGO
 • prof. dr hab. n. med. Rafał Tarkowski – skarbnik PTGO.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum