• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Kraków: pierwsze z sześcioraczków pojechały do domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2019 13:51

Pierwsze z urodzonych w Krakowie w maju sześcioraczków wyjechały w środę po południu do domu do Tylmanowej (Małopolskie). Z rodzicami wracają Kaja i Nela. Do 19 sierpnia szpital mają opuścić pozostałe niemowlaki.

Kraków: pierwsze z sześcioraczków pojechały do domu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedziała dziennikarzom po wyjściu ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie matka sześcioraczków Klaudia Marzec, wszystko w domu jest przygotowane na przyjazd dzieci. Jedna z dziewczynek waży 3 kg, druga - 3,5 kg.

2,5-miesięczne dzieci nie wymagają podpięcia do specjalnej aparatury, przybierają na wadze. Kolejne niemowlaki, które również cieszą się dobrym zdrowiem, opuszczą szpital najprawdopodobniej w następnych dniach, a ostatnie z nich pojadą do domu 19 sierpnia. Pożegnanie dzieci 19 sierpnia będzie miało charakter uroczysty, oficjalny i z udziałem mediów. Obecnie dzieci ważą od ponad 2 kg do ponad 3 kg.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela przyszli na świat 20 maja. Ciążę lekarze rozwiązali w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z dzieci ważyło przy urodzeniu 890 g, największe ok. 1300 g.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko - raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Beata Kołodziej (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum