• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Kościerzyna: nowy sprzęt na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala

Autor: Kościerski Info/Rynek Zdrowia • • 16 września 2015 17:40

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie wprowadza nowe techniki zabiegowe na oddziale położniczo-ginekologicznym. Możliwy jest m.in. poród w znieczuleniu zewnątrzoponowym, małoinwazyjne zabiegi usunięcia macicy, zabiegi laparoskopowe.

Na oddziale ginekologicznym Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie wykonano kolejne operacje usunięcia macicy metodą laparoskopową. Poprzednie operacje wykonywane były przy użyciu sprzętu demonstracyjnego. Teraz szpital ma już własny morcelator - urządzenie wspierające małoinwacyjne zabiegi usunięcia macicy nienowotworowo zmienionych.

Przy zastosowaniu tej metody pacjentka jest krócej hospitalizowana i wielokrotnie szybciej osiąga sprawność pozwalającą na powrót do aktywności zawodowej i domowej. 

Na oddziale położniczo-ginekologicznym z pododdziałem patologii ciąży wykonuje się też metodą laparoskopową usunięcie guzów jajników, ciąż pozamacicznych oraz zmian około jajowodowych

Od 15 września rodzące kobiety mogą otrzymać znieczulenie zewnątrzoponowe. Warunkiem przeprowadzenia procedury jest wcześniejsza kwalifikacja lekarza położnika i anestezjologa.

Jednocześnie szpital przypomina, że porody rodzinne odbywają się bezpłatnie.

Więcej: koscierski.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum