Koordynowana opieka nad ciężarną na razie w kilkunastu szpitalach

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2016 09:14

Ruszył już pilotażowy program NFZ dot. koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Ciężarne mogą z niej na razie skorzystać w kilkunastu szpitalach.

Koordynowana opieka nad ciężarną na razie w kilkunastu szpitalach
W całym kraju w pilotażowym programie weźmie udział 12 szpitali Fot. Shutterstock

Zgodnie z programem kobieta w ciąży fizjologicznej, bez powikłań, powinna mieć zapewniony w jednym miejscu pełen pakiet opieki, czyli dostęp do konsultacji ginekologiczno-położniczych, położnej, niezbędnych badań, sali porodowej czy oddziału neonatologicznego - informuje Rzeczpospolita.

Do konkursu NFZ na świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży zgłosiło się jednak niewiele placówek. W całym kraju w pilotażowym programie weźmie udział 12 szpitali, a z opieki skorzysta 2 tys. ciężarnych.

W regionie mazowieckim żaden szpital nie podpisał umowy z NFZ. Na Pomorzu umowy podpisały dwa szpitale: Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Kartuzach i SPZOZ w Lęborku. W Łódzkiem udział w programie wezmą: Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, "Salve" Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o. o.  w Łodzi i Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum