Kluczbork: oddział ginekologiczno-położniczy ciągle w zawieszeniu

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2019 10:20

NFZ zgodził się na przedłużenie zawieszenia oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku do 8 marca. Trwają rozmowy, aby w marcu uruchomić chociaż sam oddział ginekologiczny. Szpital cały czas szuka pediatry lub neonatologa.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem neonatologicznym szpitala w Kluczborku jest nieczynny od 8 lutego. Miał być uruchomiony ponownie 22 lutego, ale wiadomo już, że zawieszony będzie co najmniej do 8 marca. Ten termin też można będzie jeszcze przedłużyć. Zgodnie z przepisami oddział szpitalny może być zawieszony teoretycznie nawet do pół roku.

Starosta kluczborski Mirosław Birecki i zarząd szpitala na czele z prezeską Sylwią Jarczewską rozmawia z NFZ, aby podzielić oddział szpitalny i uruchomić samą ginekologię. Powodem zawieszenia oddziału jest brak lekarza specjalisty pediatry lub neonatologa.

W kluczborskim szpitalu rodzi się coraz mniej dzieci. Spadek jest drastyczny: w 2018 roku urodziło się zaledwie 284 dzieci a 500 narodzin w roku to poziom, na którym oddział nie ponosi strat dla szpitala.

Więcej: nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum