• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Klinika Bocian przejmuje łotewski ośrodek leczenia niepłodności

Autor: KB/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2021 14:01

Polska sieć Klinik Bocian, specjalizująca się w leczeniu niepłodności i wykonywaniu procedur in vitro, nabyła większościowy pakiet udziałów w łotewskim ośrodku medycznym My Clinic działającym w Rydze. Jest to jednocześnie pierwsza, zagraniczna placówka, która dołączyła do sieci Klinik Bocian.

Klinika Bocian przejmuje łotewski ośrodek leczenia niepłodności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Przejęcie większościowego pakietu udziałów w My Clinic Riga to kolejny krok w rozwoju sieci Klinik Bocian, tym razem na zagranicznym rynku. Dotychczas otwieraliśmy lub przejmowaliśmy placówki medyczne w Polsce.  Poszerzanie działalności naszej sieci także na rynku międzynarodowym to dla nas kolejne wyzwanie, którego zamierzamy się podjąć - zaznacza Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Klinik Bocian.

Założyciel łotewskiego ośrodka, dr Maris Arajs, pozostanie dyrektorem zarządzającym firmy i będzie nadal wspierał rozwój wspólnego przedsięwzięcia z Kliniką Bocian.

- W ramach procesu integracji My Clinic zostanie włączona do sieci Klinik Bocian, ale będzie kontynuowała swoją działalność pod dotychczasową marką. Pod uwagę bierzemy też specyfikę łotewskiego rynku medycznego, zwłaszcza regulacji prawnych w zakresie leczenia niepłodności i wspomaganego rozrodu - dodaje Mrugacz.

Problem niepłodności dotyka około 15-20 proc. par w wieku rozrodczym. Dla wielu z nich zapłodnienie pozaustrojowe jest jedyną szansą na ciążę i urodzenie dziecka. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum