• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Kilka amerykańskich stanów chce zakazu aborcji po wykryciu bicia serca płodu

Autor: Wysokie Obcasy/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2019 10:40

Gubernator stanu Georgia Brian Kemp podpisał ustawę zabraniającą aborcji od momentu, w którym u płodu wykryto bicie serca.

Kilka amerykańskich stanów chce zakazu aborcji po wykryciu bicia serca płodu
Nowe prawo zakazuje usunięcia płodu od momentu, kiedy lekarze wykryją bicie serca, czyli nawet od szóstego tygodnia ciąży. Fot. Shutterstock

Podobne ustawy zostały już podpisane przez dwóch innych gubernatorów: Phila Bryanta ze stanu stanu Missisipi (w marcu) oraz Mike DeWine ze stanu Ohio (w kwietniu). Do tej pory nie udało się jednak żadnego z tych praw wprowadzić w życie. Ustawy albo utykały w komisjach, albo były odrzucane na drodze sądowej - podają Wysokie Obcasy.

Obecne prawo działające w stanie Georgia dopuszcza aborcję do 20. tygodnia ciąży. Nowe, podpisane przez republikańskiego gubernatora Briana Kempa prawo zakazuje usunięcia płodu od momentu, kiedy lekarze wykryją bicie serca, czyli nawet od szóstego tygodnia ciąży.

Ginekolodzy alarmują twierdząc, że w tak wczesnym okresie kobiety mogą nawet nie mieć świadomości, że doszło do zapłodnienia i są w ciąży. Nowe przepisy prawne mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Rozwiązanie to dopuszcza pewne wyjątki, ciążę będzie można usunąć m.in. wówczas, gdy zagraża ona życiu i zdrowi matki.

Przeciwko takiej ustawie zamierzają wystąpić hollywoodzcy aktorzy i aktorki oraz firmy producenckie.

Więcej: wysokieobcasy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum