• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Kielce: Klinika Położnictwa i Ginekologii WSzZ z certyfikatem EBCOG

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2017 17:07

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach otrzymała Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez European Board and College of Obstetrics and Gynaecology. Posiada go zaledwie 6 ośrodków w Polsce.

Kielce: Klinika Położnictwa i Ginekologii WSzZ z certyfikatem EBCOG
Przyznanie certyfikatu potwierdziło wysoki, europejski standard i jakość leczenia oraz szkolenia podyplomowego w klinice Fot. WSz Z w Kielcach

Przyznanie certyfikatu potwierdziło wysoki, europejski standard i jakość leczenia oraz szkolenia podyplomowego w klinice. Dokument w praktyce oznacza, że w jednostce tej będzie możliwość odbywania straży specjalizacyjnych w dziedzinie położnictwa i ginekologii przez lekarzy z całej Unii Europejskiej.

Dr hab. n. med. Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii WSzZ wyjaśniał, że jednostki są wybierane do akredytacji na podstawie określonych wskaźników.

- Bezpośrednio przed naszym audytem wizytowana była klinika Charite w Berlinie, jedna z najlepszych w Europie, jeśli nie na świecie - poinformował prof. Rokita.

O tym, że audytorzy przyjechali do Kielc zadecydowało m.in. to, że województwo świętokrzyskie jest w gronie regionów, gdzie w okresie okołoporodowym umiera najmniej noworodków w kraju.

Wizyta akredytacyjna miała miejsce 15 grudnia ub.r. Audyt przeprowadzili: dr Tahir Mahmood (president EBCOG), prof. Juriy Wladimiroff (EBCOG), dr Jure Klanjscek ( ENTOG), prof. Wojciech  Bik (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego) oraz prof.  Piotr Laudański (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne).

Członkowie EBCOG wzięli pod uwagę kompleksowość leczenia i szkolenia oraz ich jakość. W trakcie wizytacji konieczne było wykazanie się współpracą z innymi klinikami m.in.: neonatologii i  anestezjologii. Audytorzy przeprowadzili rozmowy z rezydentami.  Warunkiem uzyskania Certyfikatu Akredytacyjnego było również wykazanie ścisłej współpracy z ośrodkiem  naukowym. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach stanowi zaplecze kliniczne Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Certyfikat Akredytacyjny EBCOG posiada w Europie około 170 ośrodków, w Polsce łącznie 6, w: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Kielcach  i Szczecinie.  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum