HCC: Polki boją się porodów. To trzeba zmienić

Autor: RZ • • 04 lutego 2016 15:43

Dla nas położników Kongres Wyzwań Zdrowotnych stwarza znakomitą okazję, aby zwrócić uwagę, że poród może się odbywać warunkach bezpiecznych, a zarazem komfortowych, bez bólu - mówi prof. Krzysztof Sodowski, ginekolog-położnik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Krzysztof Sodowski; FOT. PTWP

- Chcemy, aby nowoczesna medycyna wkroczyła także do sal porodowych - zaznacza prof. Sodowski. - Niestety, obecnie na wielu oddziałach położniczych brakuje nowoczesnego sprzętu. Trzeba to zmienić. Należy też zrobić wszystko, aby Polki nie bały się porodów i nie żądały od nas cesarskich cięć, które w Polsce stały się już swoistą plagą.

- Cesarskie cięcia powinno się wykonywać wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych i niebezpiecznych - podkreśla prof. Krzysztof Sodowski, biorący udział w pracach Rady Naukowej Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress; Katowice, 18-20 lutego).

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

Kongresowa sesja pt. "Perinatologia; ginekologia i położnictwo - wybrane zagadnienia” zaplanowana jest na 19 lutego 2016 r., w godz. 9.30-11.00 (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach).

W programie sesji, m.in.:
• Polityka prourodzeniowa - czy mamy taki program?
• System opieki perinatalnej w Polsce - stan obecny i postulowane rozwiązania
• Standardy opieki okołoporodowej - wybrana tematyka, m.in.: znieczulenie przy porodzie; poród naturalny czy cesarskie cięcie; standardy opieki nad kobietą w ciąży z powikłaniami.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum