• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Grupa ekspertów opracowuje standardy dla laboratoriów in vitro

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2015 13:03

Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka, Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości współpracują nad zasadami postępowania z materiałem biologicznym w laboratoriach IVF oraz ich monitorowania.

Grupa ekspertów opracowuje standardy dla laboratoriów in vitro

W celu opracowania dokumentu powołano grupę ekspertów w składzie: prof. Robert Spaczyński (przewodniczący), prof. Waldemar Kuczyński, prof. Rafał Kurzawa, prof. Sławomir Wołczyński, dr Katarzyna Kozioł, dr Anna Janicka.

- Naszym wspólnym i nadrzędnym celem jest edukacja oraz podnoszenie standardów leczenia niepłodności w Polsce. Przystąpiliśmy do pracy nad rekomendacjami mając na uwadze, jak ważne dla bezpieczeństwa pacjentów jest nie tylko stosowanie spójnych standardów, ale również efektywne ich monitorowanie - poinformował prof. Sławomir Wołczyński, ekspert Ośrodka Studiów nad Płodnością Człowieka.

Wspólne stanowisko eksperckie będzie materiałem informacyjno-edukacyjnym.

- Trafi do wszystkich podmiotów realizujących procedury IVF w Polsce, a także do agend i instytucji administracji publicznej w Polsce, w których gestii leżą działania legislacyjne, regulacyjne oraz kontrolne dotyczące procedur postępowania z materiałem biologicznym w laboratoriach IVF - dodał prof. Robert Spaczyński, przewodniczący grupy ekspertów oraz konsultant krajowy ds. endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Eksperci planują przedstawić finalną wersję stanowiska w lipcu 2015 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum