• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Gorzów Wlkp.: matki zakażone koronawirusem już po porodzie, oddział opuszczą…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 08 października 2020 13:40

Dwie pacjentki w trakcie akcji porodowej zostały przyjęte zeszłej doby na Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Okazało się, że mają pozytywne wyniki testu na koronawirusa.

Gorzów Wlkp.: matki zakażone koronawirusem już po porodzie, oddział opuszczą…
Pacjentki mają opuścić WSW w Gorzowie Wlkp. jeszcze w czwartek. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., po przeprowadzaniu badań w kierunku zakażenia koronawirusem - wykonywanych standardowo wszystkim przyjmowanym do szpitala osobom - okazało się, że obie mają pozytywny wynik. Ich dzieci przyszły na świat w asyście personelu zabezpieczonego w środki ochrony indywidualnej w postaci masek, gogli, przyłbic rękawic i fartuchów barierowych.

Opracowane przez lecznicę na wypadek takich sytuacji procedury zadziałały. Personel, pacjentki i sam oddział został dokładnie zabezpieczony. Po porodzie obie kobiety zostały umieszczone w osobnych salach i odizolowane od pozostałych części oddziału, a pomieszczenia dokładnie zdezynfekowane.

Szpital podaje, że pacjentki czują się dobrze. Jeszcze w czwartek (8 października) opuszczą gorzowski szpital. Oddział pracuje normalnie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum