• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Gorzów Wlkp: będzie współpraca z niemiecką lecznicą w zakresie ginekologii i położnictwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2017 13:55

Podniesienie standardu w zakresie ginekologii i położnictwa oraz wymiana doświadczeń - to główne cele projektu, który wspólnie będą realizowały szpitale z Gorzowa Wlkp. i niemieckiego Strausbergu. Na projekt otrzymały ponad milion euro dofinansowania.

Gorzów Wlkp: będzie współpraca z niemiecką lecznicą w zakresie ginekologii i położnictwa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, ponad połowa tej kwoty (640 tys. euro) trafi do lecznicy w Gorzowie.

- Zostanie przeznaczona na nowy sprzęt, m.in. wielofunkcyjny stół operacyjny, oświetlenie LED wraz z kamerą do przekazywania i rejestracji obrazu operacji, 12 specjalistycznych łóżek pooperacyjnych oraz urządzenia do wykonywania laparoskopii i histeroskopii - wymieniła Wiśniewska.

Dodała, że dzięki dofinansowaniu szpital kupi także wideokolposkop, aparat USG z opcją Color Doppler 3D/4D i specjalistyczne narzędzia do operacji uroginekologicznych i rekonstrukcji dna miednicy.

Podczas realizacji projektu, który ma się zakończyć wraz z końcem 2018 r., szpitale dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i urządzeń, w tym bezpośredniego przekazywania obrazu z sali badań czy operacyjnej, będą rozwijały i wykorzystywały możliwości badań na odległość - wyjaśniała rzeczniczka.

Lekarze z Polski i Niemiec mają wspólnie przeprowadzić ponad 100 zabiegów operacyjnych. W ramach projektu zaplanowane zostały także spotkania kadry lekarskiej, pielęgniarskiej i administracyjnej obu lecznic oraz konferencje naukowe.

Projekt "Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne" dotyczy szkoleń, wymiany doświadczeń i zakupu sprzętu w zakresie ginekologii i położnictwa, tak by pacjentki miały gwarancję bezpieczeństwa, a opieka medyczna była na porównywalnym poziomie w obu lecznicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum