• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Gliwice: odmówili różaniec pod szpitalem jako przebłaganie za...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2017 22:00

Członkowie fundacji Pro - Prawo Do Życia oraz organizacji Krucjata Młodych modlili się w sobotę (28 stycznia) o przebłaganie za grzech aborcji wykonanych w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach. Pod lecznicą zebrali się także ci, którzy stanęli w obronie lekarzy.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, jeden z organizatorów spotkania wyjaśniał, że zgromadzili się pod szpitalem, bo od 2008 r. dokonano tam 11 aborcji. Według protestujących, to zbrodnia. Ich modlitwa dotyczyła wszystkich placówek, w których dochodzi do aborcji.

Pod szpital przyjechali także członkowie grupy Dziewuchy Dziewuchom. Zorganizowali pikietę przeciwko wpływaniu na pracę lekarek i lekarzy, którzy wykonują w szpitalu swoje obowiązki zawodowe. Aktywiści pojawili się na miejscu z banerami. Na jednym z nich umieścili cytat z Pisma Świętego ''Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni. Odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone''.

Prezes zarządu szpitala wyjaśniła, że fundacja Pro - Prawo Do Życia zgłosiła się na początku 2016 r. do szpitala z wnioskiem o przekazanie informacji dotyczących liczby aborcji, wykonanych w placówce. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o dostępie do informacji publicznych, placówka przekazała fundacji liczbę terminacji ciąży, które miały miejsce w szpitalu od 2008 do 2015 roku.
Było to 11 przypadków płodów z bardzo poważnymi wadami.

Więcej: www.katowice.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum