• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Gdańsk: porodówka jest większa, ale nadal za mała

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 05 września 2017 09:39

Zakończyła się modernizacja oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku. Chętnych do rodzenia w lecznicy jest tak wiele, że szpital część z nich musi odsyłać do innych placówek. Problem w tym, że miejsc dla rodzących brakuje w całym Trójmieście.

Gdańsk: porodówka jest większa, ale nadal za mała
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
  1. Po remoncie oddziału znacząco poprawiły się panujące tam warunki. Teraz rodzące mają zapewniony komfort jak w najlepszych prywatnych placówkach.  Ciasne trzyosobowe sale to już wspomnienie. W ich miejsce powstały przestronne jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami.
  2. Niestety, po modernizacji nie zwiększyła się liczba łóżek na oddziale. Porodówka w szpitalu na Zaspie jest wręcz oblegana przez przyszłe mamy. W ubiegłym roku odnotowano tu 3580 porodów, w tym padnie rekord - porodów będzie prawdopodobnie ok. 4 tysięcy.
  3. Nowy oddział nie rozwiąże więc problemów demograficznych województwa pomorskiego. Oblężona jest nie tylko Zaspa, ale również pozostałe szpitale w Trójmieście i okolicy, wszędzie brakuje miejsc dla rodzących. 

  4. W miniony piątek (1 września) ok. godz. 12.00 lekarz dyżurujący w położniczo-ginekologicznej izbie przyjęć szpitala na Zaspie szukał na oddziałach położniczych wolnego miejsca dla dwóch rodzących - od Tczewa przez wszystkie szpitale trójmiejskie aż do Kartuz i Wejherowa i nigdzie go nie znalazł - podaje Dziennik Bałtycki.
  5. Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum