Gdańsk: akcja społeczna ''Poznaj swoją położną''

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2014 11:12

Studenckie Koło Naukowe ''Przyszłe Położne'' funkcjonujące przy Zakładzie Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego GUMed organizuje akcję społeczną ''Poznaj swoją położną''.

Wydarzenie zaadresowane jest do kobiet w każdym wieku, począwszy od wczesnej młodości aż do okresu przekwitania. Podczas spotkania będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: Kim jest położna, czym się zajmuje? Jakie są jej kwalifikacje zawodowe?

W Polsce zawód położnej jest mało doceniany, słabo zauważany. Studentki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wykładowcy kierunku Położnictwo wychodzą z akcją ''Poznaj swoją położną'', by zmienić myślenie polskiego społeczeństwa. Zależy im, by kobiety poznały swoje prawa i dowiedziały się, iż położna jest strażniczką kobiecych tajemnic i może podać pomocną dłoń w wielu trudnych momentach życiowych.

W programie wydarzenia znajdują się m.in.: nauka pielęgnacji noworodka i postępowania w sytuacjach nagłych, ciąża - przygotowanie, przebieg i najczęściej spotykane sytuacje trudne, poród, zasady korzystania z opieki położnej tuż po wyjściu ze szpitala, zasady zdrowego stylu życia w okresie klimakterium.

Oprócz szerzenia wiedzy na temat zawodu położnej akcja ma również na celu zwiększenie świadomości kobiet w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka gruczołu piersiowego.

Akcja odbędzie się w piątek (9 maja) w godz. 13-19 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku na poziomie -1.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum