Dr Janicka w komitecie Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2014 13:10

Specjalista ds. badań klinicznych i rozwoju Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive, dr Anna Janicka, dołączyła do grona współpracowników międzynarodowej organizacji naukowo-badawczej ESHRE.

Dr Janicka, jako jedna z dwóch osób, będzie reprezentować Polskę w kadencji przypadającej na lata 2014-2017 w składzie funkcjonującego przy Europejskim Towarzystwie Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) Komitetu Przedstawicieli Krajowych, czyli Committee of National Representatives.

Duet z dr Anną Janicką tworzyć będzie prof. Robert Spaczyński z Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskigo w Poznaniu, konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

W strukturach ESHRE ich rola opierać się będzie na transferze wiedzy i doświadczenia na temat kondycji i rozwoju medycyny rozrodu między Polską a Towarzystwem.

- Wierzę, że jeśli tylko będziemy należycie stosować się do zasad ESHRE i monitorować jakość i liczbę zastosowanych metod rozrodu wspomaganego medycznie,  a także ich skuteczność i bezpieczeństwo, mamy szansę jako Polska stać się godnym partnerem naukowym dla Europy. O to właśnie będę się starać podczas pracy w Komitecie Przedstawicieli Krajowych ESHRE - mówi dr Janicka.

ESHRE (the European Society of Human Reproduction and Embryology) jest europejską grupą specjalistów z dziedzin medycyny i biologii rozrodu, która poprzez działalność swych członków stara się zapewniać bezdzietnym parom dostęp do najlepszych metod leczenia zaburzeń płodności, jednocześnie zabezpieczając je przed narażeniem na zbędne ryzyko i nieskuteczne formy leczenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum