• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Dolnośląskie: prof. Gabryś nie zostanie konsultantem wojewódzkim. Będzie nim dr Pająk?

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2017 10:11

Prof. Marian Gabryś nie zostanie dolnośląskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Jego kandydaturę odrzucił konsultant krajowy, prof. Stanisław Radowicki. Wojewoda dolnośląski przedstawił już nowego kandydata.

Dolnośląskie: prof. Gabryś nie zostanie konsultantem wojewódzkim. Będzie nim dr Pająk?
Wojewoda dolnośląski przedstawił już nowego konadydata Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz w odpowiedzi na poselską interpelację poinformował, że w związku z brakiem konsensusu pomiędzy wojewodą dolnośląskim a konsultantem krajowym ws.  kandydata na konsultanta wojewódzkiego nie było możliwe wydanie opinii przez ministra zdrowia - informuje Gazeta Wrocławska.

Prof. Marian Gabryś pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu. Jest specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w pracy zawodowej koncentruje się m.in. na ginekologii onkologicznej.

Jak przypomina Gazeta Wrocławska, o prof. Gabrysiu zrobiło się głośno w roku 2014, gdy podpisał deklarację wiary i publicznie oświadczył, że jest przeciwnikiem aborcji. Przegrał wówczas rywalizację o kierowanie I Katedrą i Kliniką Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Obecnie wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przedstawił nowego kandydata na konsultanta wojewódzkiego. Jest nim dr Jarosław Pająk, ginekolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum