• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Dąbrowa Tarnowska: modernizacja traktu porodowego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2015 16:14

W pomieszczeniach traktu porodowego w Centrum Zdrowia Tuchów sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej pojawi się nowy sprzęty medyczny i diagnostyczny. Będą też drabinki, worki, piłki i inny sprzęt wykorzystywany przy porodzie.

Dąbrowa Tarnowska: modernizacja traktu porodowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje szpital, po zakończeniu remontu - co nastąpić ma we wrześniu  br. - pacjentki będą korzystać także z nowych łazienek z prysznicami.

Jednocześnie ruszają szkolenia dla personelu. Zajęcia mają pomóc we wprowadzeniu standardów opieki okołoporodowej, stosowanych dotychczas w prowadzącym porodówkę Centrum Zdrowia Tuchów.

Od września, w związku z postulatami poprawy bezpieczeństwa małych pacjentów, powiększy się obsada personalna oddziału noworodków. Pojawi się kilku nowych, doświadczonych lekarzy neonatologów, pracujących wcześniej w Tuchowie.

Remontowana jest także położnicza część oddziału. Z większych sal wyodrębniane są przytulne dwuosobowe pokoje mamy i dziecka, posiadające własne łazienki. Modernizacja jest prowadzona według wzorca sprawdzonego w Tuchowie, przy wykorzystaniu podobnego umeblowania, a nawet kolorystyki.

W Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczynają się także zapisy do powstającej przy Centrum Zdrowia szkoły rodzenia. Jej program jest oparty na idei porodu aktywnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum