Częstochowa szuka partnerów do miejskiego programu in vitro

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2017 10:54

Częstochowski (Śląskie) urząd miasta rozpisał konkurs dla klinik leczenia niepłodności, które w przyszłym roku byłyby gotowe przyjmować pary z Częstochowy. Termin zgłoszeń upływa 4 stycznia.

Fot. archiwum

W piątek, 22 grudnia miejscy radni mają przyjąć budżet dla Częstochowy na przyszły rok. W projekcie na in vitro jest zapisanych 150 tys. zł - kwota potrzebna dla 30 par.

W tegorocznym budżecie pierwotnie na dopłaty było tyle samo pieniędzy, ale zgłosiło się więcej par, więc pulę uzupełniono tak, by środków starczyło w sumie dla 47 par.

Dopłata do procedury wynosi 5 tys. zł. Z programu mogą skorzystać pary i małżeństwa pod warunkiem, że wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat (do 42 lat u kobiet ze stężeniem AMH powyżej 0,7 ng/ml), są mieszkańcami Częstochowy, poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem, zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Jak podaje Urząd Miasta, po sześciu latach dzięki programowi przyszło na świat 23 dzieci, a 16 jest w drodze.

Program ma obowiązywać do 2020 r.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum