• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Częstochowa: poród ma nie boleć - koszt 600 zł; program finansuje miasto

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2013 16:12

200 tys. zł zamierza przeznaczyć w tym roku Częstochowa na realizację programu zdrowotnego "Poród bez bólu" - poinformował PAP w piątek (30 sierpnia) rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie, Włodzimierz Tutaj. Z programu, który potrwa do 2015 roku, w tym roku ma skorzystać ponad 300 kobiet.

Częstochowa: poród ma nie boleć - koszt 600 zł; program finansuje miasto
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Głównym założeniem programu jest zapewnienie częstochowiankom, niezależnie od ich statusu materialnego, porodu bez bólu. W tym celu częstochowski urząd miasta sfinansuje znieczulenie zewnątrzoponowe; ma być dostępne dla rodzących przez 24 godziny na dobę. 

Jak poinformował Włodzimierz Tutaj, w drodze otwartego konkursu ofert wyłoniono na początku sierpnia jedną placówkę (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP), która do końca roku będzie mogła wykonać 150 zabiegów na kwotę 90 tys. zł. Dodał, że w programie pozostało jeszcze 110 tys. zł na wykonanie 183 zabiegów. "Lecznice mogą składać oferty do 10 września - powiedział PAP rzecznik urzędu. 

Wykonanie jednego znieczulenia zewnątrzoponowego wyceniono na 600 zł. - Przewiduje się, że w tym roku z tej możliwości będą mogły skorzystać 333 częstochowianki - powiedział Tutaj.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum