• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Ciesząca się renomą wrocławska poródowka - kiedy wznowi działalność?

Autor: Gazeta Wrocławska, RZ/Rynek Zdrowia • • 07 października 2017 20:51

Pod znakiem zapytania stoi przewidywane wcześniej na 16 października wznowienie porodów w cieszącym się bardzo dobrą opinią pacjentek oddziale ginekologiczno-położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Brakuje lekarzy.

Ciesząca się renomą wrocławska poródowka - kiedy wznowi działalność?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowoczesny blok porodowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu składa się z 4 pokoi porodowych umożliwiających porody w towarzystwie bliskiej osoby. Znajduje się tam także sala zabiegowa oraz salę cięć cesarskich, a także sala z wanną do porodów w immersji wodnej. W części położniczej personel aktywnie pomaga w karmieniu piersią i opiece nad noworodkiem. 

Ta najmniejsza wrocławska porodówka, ale oblegana przez pacjentki ze względu na bardzo dobrą opinię o pracujący tam zespole, została zamknięta 17 września, na czas remontu. Miała być otwarta 16 października, jednak dzisiaj tego terminu nie jest w stanie potwierdzić nawet dyrekcja szpitala.

- Przyjmujemy 18 porodów na dobę, u nas pacjentka może skorzystać z kompleksowej opieki położnej. I te położne są. Brakuje nam jednak kadry lekarskiej. Lekarze poszli na urlopy macierzyńskie lub wychowawcze lub po prostu odeszli już na emeryturę. W tej chwili musimy odbudować kadrę - wyjaśnia, wypowiadając się dla Gazety Wrocławskiej, prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala.

Na stronie internetowej szpital informuje o innych porodówkach, które przyjmują wrocławianki: Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ul. Warszawskiej 2, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J. Mikulicza-Radeckiego ul. Borowska 213, SPSK nr 1 ul. M. Curie-Skłodowskiej 58
Strzelińskie Centrum Medyczne ul. Wrocławska 2 Strzelin.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum