Ciąże pielęgniarek zagroziły paraliżem szpitala we Włoszech

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2016 16:45

W szpitalu w Padwie we Włoszech w ciążę zaszło 130 pracujących tam pielęgniarek i 16 położnych. Szpital pogrążył się w chaosie i zagrożony jest paraliżem, ponieważ brakuje personelu w oddziałach i na salach operacyjnych.

Ciąże pielęgniarek zagroziły paraliżem szpitala we Włoszech
W ciążę w zaszło 130 pracujących w szpitalu w Padwie pielęgniarek i 16 położnych. Fot. Archiwum

Lokalny dziennik "Corriere del Veneto" podał w sobotę (23 stycznia), że w placówce, w której łącznie zatrudnionych jest 2100 pielęgniarek i pielęgniarzy, rąk do pracy brakuje między innymi na kluczowym oddziale intensywnej terapii oraz na gastrologii.

Z tego samego powodu problemy występują też na oddziale położniczym.

Konieczne jest wydłużenie dyżurów i zwiększenie ich liczby w tygodniu, czym zaniepokojeni są związkowcy, którzy ogłosili pogotowie strajkowe.

Przedstawiciel centrali związkowej Uil Luigi Zuin podał przykład kardiochirurgii, wyjaśniając gazecie: "W ciągu 10 dni tamtejszy personel medyczny zmniejszył się o trzy pielęgniarki, które zaszły w ciążę. Na ich miejsce w salach operacyjnych pracują pozostałe osoby, i to w dłuższym wymiarze godzin".

Związkowcy ze szpitala zapowiedzieli, że jeśli dyrekcja placówki nie znajdzie rozwiązania dla tej kryzysowej sytuacji, ogłoszą strajk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum