• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Chorzów. Szpital miejski ma nową ginekologię i porodówkę. Inwestycja kosztowała 7 mln zl

Autor: oprac. KG • Źródło: Rynek Zdrowia02 lipca 2021 08:25

Nowy oddział położniczo-ginekologiczny w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie to ośrodek II stopnia referencyjności  - zajmuje się porodami fizjologicznymi i patologicznymi od 34 tygodnia trwania ciąży. Oferuje też porody rodzinne.

Chorzów. Szpital miejski ma nową ginekologię i porodówkę. Inwestycja kosztowała 7 mln zl
Na nowym oddziale położnicznym, który otworzył się 1 lipca przebywają już pacjentki spodziewające się dziecka. Fot. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie/Facebook
  • Oddziały ginekologiczno-położniczy oraz neonatologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie wystartowały 1 lipca
  • Na porodówce przebywają już pierwsze pacjentki spodziewające się dziecka
  • Miasto Chorzów przekazało urocze upominki dla pierwszych dzieci, które przyjdą na świat na nowym oddziale. To m.in. body z napisem Skarb Chorzowa

Jak informuje chorzowski szpital, kobieta rodząca na nowej porodówce ma zapewnioną swobodę przyjęcia pozycji rodzenia, obecność wybranej bliskiej osoby (zdrowej z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID-19 lub w pełni zaszczepionych), kontakt z dzieckiem bezpośrednio po porodzie, pomoc i wsparcie oraz edukację i poradnictwo związane z macierzyństwem.

Na tej porodówce przyjdą na świat Skarby Chorzowa

Placówka zapewnia też możliwość kangurowania noworodka przez ojca. Personel na bieżąco informuje o przebiegu porodu oraz stanie dziecka. Oddział jest w wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt do nadzoru nad matką i dzieckiem. Zapewniona jest pełna gotowość do natychmiastowej interwencji w razie zagrożenia dla matki i dziecka. Oddział ginekologiczno-położniczy jest wyposażony w nowoczesny sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia pacjentek.

Na nowym oddziale położnicznym, który otworzył się 1 lipca przebywają już pacjentki spodziewające się dziecka. Szpital chwali się, że miasto Chorzów przekazało urocze upominki dla pierwszych dzieci, które przyjdą na świat na nowej porodówce. To body z napisem Skarb Chorzowa wraz z innymi gadżetami dla dziecka i mamy.

Chorzowski szpital postawił również na ginekologię

W zakresie ginekologii nowy oddział Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie leczy wszystkie choroby kobiece, świadczy pełen zakres zabiegów operacyjnych metodą otwartą i endoskopową (laparoskopia i hysteroskopia).

Oddział na bieżąco wdraża i doskonali nowe metody używane w ginekologii. Posiada stały dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, PET, SPECT).

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum