• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Cesarskie cięcie z wybudzeniem? Jest doniesienie

Autor: tvn24.pl/ Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2015 13:29

"Usłyszałam głos lekarza. Potem poczułam, jak rozcina mi brzuch. Umierałam z bólu" - opowiada kobieta, która twierdzi, że obudziła się podczas cesarskiego cięcia.

Cesarskie cięcie z wybudzeniem? Jest doniesienie

Kobieta, według jej relacji, choruje na padaczkę, dlatego rodziła w znieczuleniu ogólnym. Szpital w Opocznie (woj. łódzkie) twierdzi, że wersja pacjentki jest nieprawdziwa. - Operacja przebiegła normalnie. To, co opowiada pacjentka, to opowieści dziwnej treści. Nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówi dr Jerzy Filipecki, dyrektor placówki.
 
Dodaje przy tym, że na temat operacji rozmawiał z anestezjologiem, który znieczulał pacjentkę. Ten miał podkreślać, że kobieta była wprowadzona w narkozę poprawnie i bez żadnych komplikacji.
 
-  Jeżeli pacjentka coś pamięta z sali operacyjnej to, co najwyżej, są to chwile już po operacji. Musieliśmy ją wybudzać nieco dłużej, żeby jej oddech się unormował - twierdzi dyrektor.

Niewykluczone, że działania lekarzy zbada prokuratura. Doniesienie złożył mąż pacjentki.

- W najbliższym czasie podjęte zostaną czynności sprawdzające pod kątem ewentualnego narażenia pacjentki na utratę zdrowia lub życia - mówi tvn24.pl Sławomir Mamrot z  piotrkowskiej prokuratury.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum