Bochnia: i znów tysięczny poród w szpitalu

Autor: KLX,SPZOZ/Rynek Zdrowia • • 14 października 2016 11:49

W SP ZOZ w Bochni odbył się tysięczny poród, na świat przyszła malutka Oliwia. Z tej okazji władze powiatu przekazały młodej matce noworodka 1000 zł na wyprawkę dla dziecka.

Bochnia: i znów tysięczny poród w szpitalu
Liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

To już kolejny - trzeci rok z rzędu, kiedy bocheński szpital przekracza liczbę tysiąca porodów. W 2015 r. roku odbyło się 1077 porodów, w 2014 - 1004 porody, natomiast w 2013 - 894 porody.

Liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie. W maju oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodkowy zostały uznane za najlepsze jednostki opieki okołoporodowej w Małopolsce według raportu Stowarzyszenia Obywatel Mama, monitorującego standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych.

Oddział zapewnia przebywającym w nim kobietom komfortowe warunki pobytu w niewielkich salach. Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny (wc, prysznic), darmowy dostęp do internetu, telewizję oraz dostęp do telefonu stacjonarnego.

W oddziale znajdują się trzy sale porodowe, przystosowane do porodów siłami natury, porodów w wodzie oraz porodów rodzinnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum