• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Białystok: położne USK wracają do pracy, ale...

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2019 09:37

21 lutego br. 70 położnych z bloku porodowego (na 125 zatrudnionych) z kliniki perinatologii i kliniki neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku było na zwolnieniach lekarskich. Obecnie choruje już tylko 19 położnych, jednak po niepokojących doniesieniach prasowych szpital sprawdza standardy w klinikach.

Białystok: położne USK wracają do pracy, ale...
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na czynności sprawdzające USK zdecydował się po doniesieniach położnych, m.in. w Kurierze Porannym, o nieprawidłowościach na oddziałach.

Ponoć po wprowadzeniu programu Kompleksowej Opieki nad Kobietą w Ciąży położne nie mają czasu, by dobrze zająć się pacjentami. W szpitalu ma brakować i miejsca, i personelu, by przyjmować tak dużą liczbę porodów. Pacjentki na miejsce na sali porodowej - według położnych - czekają na kozetce w korytarzu, a mamy lokuje się na jednym oddziale, zaś ich dzieci na innym.

W USK powołana została wewnątrzszpitalna komisja, która ma za zadanie rozpoznać sytuację i sprawdzić, czy doszło do niewłaściwych zachowań personelu. Zweryfikowane mają być również standardy opieki okołoporodowej w klinikach.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum