Będzin: położnictwo znika ze szpitala, ale czy na zawsze?

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 22 września 2016 18:21

W Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie rozpoczęły się zmiany. Zarząd powiatu likwiduje oddział ginekologiczno-położniczy, blok porodowy, izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą i szkołę rodzenia.

Będzin: położnictwo znika ze szpitala, ale czy na zawsze?
Obecnie w PZ ZOZ w Będzinie rodzi się średnio 260 dzieci rocznie. Żeby oddział noworodkowy mógł się bilansować, powinno się na nim rodzić ok. 700 dzieci rocznie. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Zachodni, nazwa oddziału z ginekologiczno-położniczego w będzińskim szpitalu zostanie zmieniona na oddział ginekologiczny. Nastąpi redukcja łóżek z 50 do 20. Dyrektor szpitala wskazuje, że od początku roku w lecznicy przyszło na świat tylko 190 dzieci. Obecnie oddział położniczo-ginekologiczny i noworodkowy generują stratę na poziomie średnio 1,6 mln zł rocznie.

Rzecznik PZ ZOZ Starostwa Powiatowego w Będzinie zapewnia, że powiat jest otwarty na współpracę z podmiotem prywatnym, który chciałby podjąć się prowadzenia działalności medycznej w zakresie: położnictwa i oddziału noworodków.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum