• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

1 października porodówka w szpitalu wznawia działalność. Pacjentki zadowolone

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/rybnik.naszemiasto.pl28 września 2022 11:00

Oddział neonatologii oraz porodówka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 wznawiają działalność. Ruszą 1 października - informuje rybnik.naszemiasto.pl.

1 października porodówka w szpitalu wznawia działalność. Pacjentki zadowolone
Rybnicka porodówka wznawia działalność. Fot. Shutterstock
  • Pozytywne informacje płyną z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala numer 3 w Rybniku
  • Już 1 października wznawia działalność oddział neonatologii
  • Wznowi działalność również szpitalna porodówka

Szpital poinformował o wznowieniu działalności oddziałów


- Przychodzimy do Was z najlepszymi wiadomościami, na które wszyscy niecierpliwie czekaliśmy... Wracamy! Od 1 października wznawiamy przyjęcia do porodów. Czekamy na Was, drodzy przyszli rodzice! - taki krótki komunikat zamieściły w mediach społecznościowych panie z porodówki rybnickiego szpitala. Skompletowany bowiem został zespół lekarzy neonatologów.

- W pewnej części jest to kadra, która w przeszłości już pracowała u nas, ale jej uzupełnieniem są też młodzi specjaliści, którzy wchodzą na rynek pracy i chcą związać swoją przyszłość z Rybnikiem - powiedział w wywiadzie dla Nowin dyrektor WSS nr 3 w Rybniku dr Jarosław Madowicz.

Gdy z neonatologii odeszła ordynatorka oddziału, przez pewien czas funkcjonował dzięki wytężonej pracy lekarzy, ale ostatecznie konieczne było zawieszenie jego pracy. Wraz z neonatologią zawieszono porodówkę - stało się to pod koneic lipca br. Panie z Rybnika do porodów kierowane były do Wodzisławia, Żor, Gliwic i Knurowa.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum