Nasze Miasto/Rynek Zdrowia | 08-07-2019 14:36

Zachodniopomorskie: szybo rośnie liczba wydawanych e-recept

Od początku wdrożenia systemu, lekarze w całej Polsce wystawili już 2,3 mln elektronicznych recept. W samym województwie zachodniopomorskim do końca czerwca takich recept było już 116,5 tys.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje portal naszemiasto.pl elektroniczne recepty otrzymało już prawie 26 tys. pacjentów zamieszkujących zachodniopomorskie. To najwięcej wśród województw, w których wydawanie elektronicznych recept rozpoczęło się w tym roku.

W czerwcu uprawnienia do wystawiania elektronicznych recept miało 190 lekarzy. Przychodni, w których pacjenci mogli otrzymać e-receptę było w miniony miesiącu 64 - dwa razy więcej niż w maju. Wzrosła też gwałtownie liczba wydawanych e-recept. W maju było ich 53 tys., a w końcu czerwca już 116,5 tys. recept.

E-recepty mogą być wystawiane w województwie zachodniopomorskim od początku 2019 roku. Cyfrowe recepty mogą być wystawiane tylko w takim podmiocie leczniczym, który zarejestrował się na platformie P1 - w systemie informatycznym prowadzonym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Do końca 2019 roku obowiązek zarejestrowania się w systemie mają wszyscy wykonujący działalność leczniczą: zarówno placówki ochrony zdrowia, jak i lekarze.

Więcej: szczecin.naszemiasto.pl