• ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA

  • Start

Wielkopolska z platformą e-Pacjent

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2019 18:44

Comarch Healthcare podpisał ze spółką Szpitale Wielkopolski umowę na opracowanie, wdrożenie i utrzymanie Platformy Regionalnej e–Pacjent dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Jej realizacja zapewni pacjentom elektroniczny dostęp do danych medycznych oraz umożliwi internetową rejestrację do placówek leczniczych.

Wielkopolska z platformą e-Pacjent
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli korzystać z e-usług bezpłatnie.

E-Platforma będzie tworzona przez Comarch Healthcare wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w ramach szerszego projektu "Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie EDM oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa” realizowanego przez spółkę Szpitale Wielkopolski w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jak podała firma Comarch Healthcare w komunikacie przekazanym mediom, e-Platforma będzie spójnym, jednolitym i skoordynowanym systemem, współpracującym z rejestrami centralnymi i innymi systemami regionalnymi.  Dzięki niej (po wcześniejszym złożeniu wniosku) zyskają oni dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), a także będą mogli dokonywać internetowej rejestracji na usługi świadczone przez placówki medyczne.

System będzie posiadał funkcjonalność polegającą na wymianie dokumentów pomiędzy placówkami leczniczymi. Projekt zakłada bowiem wypracowanie jednolitego standardu przekazywania dokumentów elektronicznych oraz współpracy z innymi platformami w zakresie interfejsów komunikacyjnych i stworzenia regionalnej sieci teleinformatycznej umożliwiającej przechowywanie oraz przetwarzanie danych zawartych w dokumentach medycznych.

- Comarch w swoim portfolio posiada rozbudowany ekosystem rozwiązań dla sektora medycznego, w tym również opierających się na rozwiązaniach chmurowych. Stworzenie e-Platformy dla mieszkańców Wielkopolski wpisuje się w to, co robimy na co dzień, czyli budowanie zintegrowanych systemów służących pacjentom i placówkom medycznym - powiedział Marcin Romanowski, prezes Comarch Healthcare SA.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum