Problem z e-ZLA: aplikacja generuje ogromną liczbę zapytań i przeciąża system
We wtorek (5 listopada) po godz. 14. portal rmf24.pl poinformował, że są problemy z działaniem systemu elektronicznego, za pośrednictwem którego wystawiane są zwolnienia lekarskie. Zgodnie z relacjami samych lekarzy, efekt przypomina skutki ataku hakerskiego.

ZUS potwierdził problemy techniczne - system generujący elektroniczną wersję zwolnień chorobowych jest przeciążony. Jedna z aplikacji służąca obsłudze gabinetów lekarskich wysyła zapytania o zwolnienia bez udziału lekarzy. Generuje w ten sposób ogromną liczbę zapytań, które przeciążają finalnie system.
Rzecznik ZUS Wojciech Andruszkiewicz przyznaje, że nie wiadomo, z jakiego powodu jeden z systemów zewnętrznych wysyła zapytania niezależnie od tego, czy lekarz wystawia zwolnienie lekarskie, czy też nie.
"Firma informatyczna obsługująca ZUS próbuje ustalić, który program, w których gabinetach działa nieprawidłowo. Do tego czasu możliwe są kilkugodzinne przestoje w pracy systemu ZUS" - czytamy w portalu.
Więcej: rmf24.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)