• ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA

  • Start

Podkarpackie: e-zlecenia na wyroby medyczne wystawia 195 placówek

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2020 10:15

W Podkarpackiem elektroniczne zlecenie na wyroby medyczne pacjenci otrzymają w 195 placówkach. Najwięcej wystawiono w Rzeszowie, Lubaczowie, Krośnie, Przeworsku, Jarosławiu, Jaśle i Kolbuszowej - informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy podkarpackiego oddziału NFZ.

NFZ przygotował filmy instruktażowe pokazujące w jaki sposób od 1 stycznia 2020 roku należy wystawiać i potwierdzać zlecenia na wyroby medyczne za pośrednictwem eZWM. Fot. Shutterstock

Od 1 stycznia br. obowiązują nowe zasady wystawiania i realizacji zleceń na wyroby medyczne, w tym sprzęt stomijny, pieluchomajtki i cewniki. W praktyce, w niektórych placówkach wystawiane są nadal stare zlecenia. Specjaliści, którzy jeszcze nie wystawili żadnego elektronicznego zlecenia, mają do końca marca czas, aby doszkolić się w tym zakresie - zaznacza serwis nowiny24.pl.

Fundusz na swojej stronie opublikował szereg filmów instruktażowych, które mają im w tym pomóc. Organizowane są także spotkania. Ostatnie pod koniec stycznia zorganizowano w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie.

Od 1 kwietnia korzystanie z nowego systemu będzie obowiązkowe. Każdego roku oddziały wojewódzkie NFZ potwierdzają ok. 3,5 mln zleceń.

Więcej: nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum