• ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA

  • Start

NIPiP o bezpłatnych szkoleniach dla pielęgniarek i położnych w zakresie e-recept i EDM

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2020 18:35

Zakres szkoleń obejmuje zapoznanie z rozwiązaniami i narzędziami wdrażanymi w ramach informatyzacji systemu ochrony zdrowia: e-recepty, e-skierowania, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Fot. PTWP

Projekt „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej” skierowany jest do:
• podmiotów leczniczych realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne
• podmiotów leczniczych realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

W ramach projektu zostanie przeszkolonych łącznie 21 120 osób i 3 300 podmiotów leczniczych, w tym 660 szpitali i 2 640 POZ-ów.

Projekt jest realizowany w okresie do 01.05.2019 r. do 31.10.2021.

Szkolenia dla pracowników POZ obejmują cały kraj, lokalizacje i terminy szkoleń są sukcesywnie dodawane do platformy rejestracyjnej. Rekrutacja trwa przez cały okres trwania projektu do momentu wyczerpania puli szkoleń.

Szkolenia dla pracowników szpitali - tu pierwsza tura rekrutacji trwała do 30.11.2019 r. II tura uruchomiona została 2 stycznia br., kolejne tury będą uruchamiane aż do wyczerpania puli szkoleń.

Więcej: nipip.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum