• ELEKTRONICZNA DOKUMENTACJA MEDYCZNA

  • Start

"Chmura" pomoże lekarzom w dbaniu o stan zdrowia zawodników

Autor: Interia.pl/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2016 09:15

Na potrzeby zbliżających się igrzysk w Brazylii przygotowano system, w którym przechowywana będzie elektroniczna dokumentacja medyczna olimpijczyków. Wszelkie dane będą wysyłane do chmury.

"Chmura" pomoże lekarzom w dbaniu o stan zdrowia zawodników
Przez całe igrzyska technologia dostępna będzie we wszystkich punktach medycznych. Fot. archiwum

Rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić tony papieru, które musiałyby zostać wysłane do Brazylii, by pomóc lekarzom w dbaniu o stan zdrowia zawodników.

Przez całe igrzyska technologia dostępna będzie we wszystkich punktach medycznych i w głównej klinice w wiosce olimpijskiej, gdzie lekarze będą mogli przeprowadzać bardziej złożone procedury medyczne.

Podobne rozwiązanie wykorzystywała amerykańska kadra w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. oraz na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 r.

Zapewnienie dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej jest kluczowe dla zapobiegania kontuzjom. Dlatego elektroniczna dokumentacja medyczna będzie jednym z filarów opieki medycznej na igrzyskach.

Nad zdrowiem każdego uczestnika olimpiady czy paraolimpiady czuwa przeciętnie od siedmiu do dziewięciu członków personelu medycznego. Po raz pierwszy wszystkie pozyskane przez nich dane zgromadzone i udostępnione zostaną w centralnym rejestrze. 

Więcej: www.interia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum