×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

XIV Konferencja Cukrzycy typu 1

Autor: AKX/Rynek Zdrowia07 stycznia 2014 09:55

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaprasza na XIV Konferencję Cukrzycy typu 1, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu.

XIV Konferencja Cukrzycy typu 1
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"W imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz własnym bardzo gorąco zapraszam Państwa do Wrocławia na XIV Konferencję Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W ostatnich latach obserwujemy u dzieci i młodzieży wzrost zachorowalności na cukrzycę zarówno typu 1, jak i inne typy cukrzycy. Postęp jaki dokonuje się w diagnostyce, terapii oraz monitorowaniu cukrzycy jest wyzwaniem nie tylko dla badaczy, ale przede wszystkim dla lekarzy zajmujących się pacjentem w swojej codziennej praktyce" - napisała prof.  Anna Noczyńska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

Profesor zaznacza, że organizatorzy chcą, aby podczas tej konferencji, wzorem lat ubiegłych, została nawiązana dyskusja z diabetologami - internistami nie tylko o nowych możliwościach diagnostycznych oraz terapeutycznych, a także o formie przekazania młodzieży pod ich opiekę diabetologiczną.

"Mamy nadzieję, że podczas konferencji zostanie zaprezentowany system zamkniętej pętli, który jest kolejnym krokiem w leczeniu osób z cukrzycą typu 1" - podsumowuje prof. Noczyńska

 

Więcej: www.cukrzyca.info.pl

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum