• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wyścig z cukrzycą można wygrać! - przekonują kolarze z Novo Nordisk

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2019 19:44

Walka z cukrzycą to jedno z podstawowych wyzwań polskiego systemu ochrony zdrowia. Dostęp do nowoczesnych terapii, stosowanie zaleceń lekarza, profilaktyka zdrowotna oraz systematyczna edukacja to podstawy skutecznego przeciwdziałania rozwojowi cukrzycy i jej powikłaniom.

Wyścig z cukrzycą można wygrać! - przekonują kolarze z Novo Nordisk
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jednak spełnienie tych czterech warunków to nie tylko ratunek przed powikłaniami, ale także szansa dla osób z cukrzycą na aktywne i satysfakcjonujące życie. Spełnianie marzeń, nawet w przypadku przewlekłej choroby, jest możliwe - udowadniają to zawodnicy z team' u kolarskiego Novo Nordisk.

Ścigają się z cukrzycą
Team Novo Nordisk to profesjonalna, międzynarodowa drużyna kolarska, składająca się wyłącznie z zawodników z cukrzycą. Od samego powstania w 2012 roku społeczną misją Teamu jest inspirowanie do aktywności tych osób z cukrzycą, które ze względu na chorobę zrezygnowały z uprawiania sportu bądź obawiają się rozpocząć treningi.

Wyniki, jakie odnoszą zawodnicy na szosach całego świata są jednoznacznym dowodem na to, że chorując przewlekle można uprawiać wyczynowy sport i mierzyć się z najlepszymi zawodnikami, odnosząc ponadprzeciętny sukces. W 2018 roku Team Novo Nordisk jedenaście razy znajdował się w pierwszej piątce i aż siedem razy pojawił się na podium.

W tym roku zawodnicy zawitają do licznych krajów w Europie, USA, Środkowym Wschodzie oraz Azji - nie tylko biorąc udział w zawodach, ale także w spotkaniach motywacyjnych. Tylko w 2018 r. zawodnicy Team Novo Nordisk uczestniczyli w ponad 300 wydarzeniach na całym świecie, poświęconych tematyce cukrzycy.

Ścigajmy się razem!
Team Novo Nordisk już po raz trzeci w swojej historii weźmie udział w Tour de Pologne. Start w 76. edycji wyścigu to doskonała okazja do połączenia edukacyjnej aktywności z kampanią „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Inicjatorzy i koordynatorzy kampanii już od 2016 r. współpracują z Teamem, czerpiąc inspirację do działania na rzecz profilaktyki i nowoczesnego leczenia cukrzycy, będącego standardem w większości krajów Europy.

Dlatego 3 sierpnia w godz. 10.00-18.00, w miasteczku Tour de Pologne na krakowskich Błoniach będzie można nieodpłatnie zbadać poziom glukozy we krwi. Na stoisku kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” oprócz nieodpłatnego badania poziomu glukozy we krwi, będzie można podnieść poziom swojej wiedzy oraz samodzielnie wyprodukować zdrowe koktajle. Dla prawdziwych fanów kolarstwa będzie to także okazja, aby spotkać się z zawodnikami Team Novo Nordisk i zaczerpnąć sportowej inspiracji.

„Razem ścigamy się z cukrzycą” to najwyżej pozycjonowana kampania w internecie (http://scigamysiezcukrzyca.pl/), której patronują Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Parlamentarne Zespoły ds. Cukrzycy oraz ds. Praw Pacjentów, a także Narodowy Fundusz Zdrowia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jednym z priorytetów kampanii jest działanie na rzecz wczesnego wykrycia stanu przedcukrzycowego i zobligowanie do kompleksowej diagnozy, by zapobiec rozwojowi przewlekłych powikłań. Wystarczy proste badanie poziomu glukozy we krwi. Im szybciej wykryta cukrzyca, tym większa szansa na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum