RZX/Rynek Zdrowia | 30-07-2019 19:44

Wyścig z cukrzycą można wygrać! - przekonują kolarze z Novo Nordisk

Walka z cukrzycą to jedno z podstawowych wyzwań polskiego systemu ochrony zdrowia. Dostęp do nowoczesnych terapii, stosowanie zaleceń lekarza, profilaktyka zdrowotna oraz systematyczna edukacja to podstawy skutecznego przeciwdziałania rozwojowi cukrzycy i jej powikłaniom.

Kolarze z Novo Nordisk. Fot. materiały prasowe

Jednak spełnienie tych czterech warunków to nie tylko ratunek przed powikłaniami, ale także szansa dla osób z cukrzycą na aktywne i satysfakcjonujące życie. Spełnianie marzeń, nawet w przypadku przewlekłej choroby, jest możliwe - udowadniają to zawodnicy z team' u kolarskiego Novo Nordisk.

Ścigają się z cukrzycą
Team Novo Nordisk to profesjonalna, międzynarodowa drużyna kolarska, składająca się wyłącznie z zawodników z cukrzycą. Od samego powstania w 2012 roku społeczną misją Teamu jest inspirowanie do aktywności tych osób z cukrzycą, które ze względu na chorobę zrezygnowały z uprawiania sportu bądź obawiają się rozpocząć treningi.

Wyniki, jakie odnoszą zawodnicy na szosach całego świata są jednoznacznym dowodem na to, że chorując przewlekle można uprawiać wyczynowy sport i mierzyć się z najlepszymi zawodnikami, odnosząc ponadprzeciętny sukces. W 2018 roku Team Novo Nordisk jedenaście razy znajdował się w pierwszej piątce i aż siedem razy pojawił się na podium.

W tym roku zawodnicy zawitają do licznych krajów w Europie, USA, Środkowym Wschodzie oraz Azji - nie tylko biorąc udział w zawodach, ale także w spotkaniach motywacyjnych. Tylko w 2018 r. zawodnicy Team Novo Nordisk uczestniczyli w ponad 300 wydarzeniach na całym świecie, poświęconych tematyce cukrzycy.

Ścigajmy się razem!
Team Novo Nordisk już po raz trzeci w swojej historii weźmie udział w Tour de Pologne. Start w 76. edycji wyścigu to doskonała okazja do połączenia edukacyjnej aktywności z kampanią „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Inicjatorzy i koordynatorzy kampanii już od 2016 r. współpracują z Teamem, czerpiąc inspirację do działania na rzecz profilaktyki i nowoczesnego leczenia cukrzycy, będącego standardem w większości krajów Europy.

Dlatego 3 sierpnia w godz. 10.00-18.00, w miasteczku Tour de Pologne na krakowskich Błoniach będzie można nieodpłatnie zbadać poziom glukozy we krwi. Na stoisku kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” oprócz nieodpłatnego badania poziomu glukozy we krwi, będzie można podnieść poziom swojej wiedzy oraz samodzielnie wyprodukować zdrowe koktajle. Dla prawdziwych fanów kolarstwa będzie to także okazja, aby spotkać się z zawodnikami Team Novo Nordisk i zaczerpnąć sportowej inspiracji.

„Razem ścigamy się z cukrzycą” to najwyżej pozycjonowana kampania w internecie (http://scigamysiezcukrzyca.pl/), której patronują Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Parlamentarne Zespoły ds. Cukrzycy oraz ds. Praw Pacjentów, a także Narodowy Fundusz Zdrowia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jednym z priorytetów kampanii jest działanie na rzecz wczesnego wykrycia stanu przedcukrzycowego i zobligowanie do kompleksowej diagnozy, by zapobiec rozwojowi przewlekłych powikłań. Wystarczy proste badanie poziomu glukozy we krwi. Im szybciej wykryta cukrzyca, tym większa szansa na uniknięcie poważnych komplikacji zdrowotnych.