• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wrocław: ruszają badania przesiewowe w gimnazjach

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 20 września 2016 12:49

Po raz drugi we Wrocławiu rozpoczynają się bezpłatne badania przesiewowe dla gimnazjalistów w ramach programu PoZdro!, który prowadzi Fundacja Medicover. Jego celem jest profilaktyka cukrzycy i chorób cywilizacyjnych wśród młodzieży.

Polskim nastolatkom brakuje aktywności fizycznej, mają także złe nawyki żywieniowe Fot. Archiwum

Blisko 3,7 tys. nastolatków ma obecnie okazję zmierzyć swoją wydolność fizyczną, ciśnienie, wzrok, postawę i masę ciała. W ub.r. przebadano  2113 uczniów z 39 wrocławskich gimnazjów. Dzieciom u których stwierdzono nadwagę i otyłość  zaproponowano dwuletnią bezpłatną opiekę specjalistyczną, w ramach której jest osiem spotkań z lekarzem, dietetykiem, psychologiem i trenerem - wyjaśnia Gazecie Wrocławskiej Katarzyna Kostuch, koordynator programu. 

Dodaje, że młodzieży brakuje aktywności fizycznej, ma także złe nawyki żywieniowe. Efektem jest ciągłe zmęczenie i apatia. W ub.r. okazało się, że 6 na 10 wrocławskich nastolatków miało słabą wydolność fizyczną. Aż 5 proc. badanych z pierwszych klas gimnazjum musiało przerwać prosty test wydolnościowy, polegający na wejściu na 4. piętro.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum