×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warsztaty dla młodych diabetyków

Autor: AK/Rynek Zdrowia07 listopada 2013 14:40

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zorganizowało po raz kolejny warsztaty dla młodych diabetyków.

Warsztaty dla młodych diabetyków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Kolejne Warsztaty Edukacyjne Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w przepięknej słonecznej aurze upłynęły pod znakiem wzajemnego wsparcie, zarówno w codzienności z cukrzycą jak i w dążeniu do zwiększenia aktywności fizycznej - mówi nam Mariusz Masiarek, przewodniczący Towarzystwa.

Spotkania szkoleniowe z diabetologiem dr Aliną Strzałą-Kłeczek dotyczyły głównie omówienia powikłań cukrzycowych i przekazywania skutecznych sposobów na ich uniknięcie. - Nie zabrakło również zapoznawania się z nowościami w leczeniu cukrzycy i wskazówkami przekazywanymi na konferencjach naukowych - dodaje przewodniczący.

Znacząca cześć warsztatów wypełniły spotkania z psychoterapeutą. - Rozpoczęliśmy od stosowania w praktyce technik relaksacyjnych, zarówno przez dzieci jak i rodziców, a skończyliśmy na omówieniu poważnego problemu jaki dotyka coraz więcej dzieci z cukrzycą, czyli depresji. Uczestnicy spotkania mogli przećwiczyć sposoby reakcji na pierwsze oznaki występowania stanów depresyjnych u swoich pociech - relacjonuje Mariusz Masiarek.

Kulminacją warsztatów był kolejny Marsz "10 tysięcy Kroków".  Następne spotkanie warsztatowe odbędzie się w grudniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum