• PARTNER SERWISUpartner serwisu

VIII Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2013 13:07

Podczas VIII konferencji PFED (Łódź, 21-22 maja 2013 r.) będzie mowa o powikłaniach w cukrzycy. Motyw przewodni zaplanowanych sesji i wykładów brzmi: „Luksus posiadania wyobraźni”.

VIII Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

Ryzyko wystąpienia ostrych i postęp przewlekłych powikłań zależy głównie od kontroli metabolicznej cukrzycy. Cukrzyca to schorzenie, które wymaga od pacjenta nie tylko regularnych spotkań i konsultacji z zespołem terapeutycznym, lecz także prowadzenia systematycznej samokontroli.

Pacjenci powinni nauczyć się kontrolować na co dzień poziom glikemii w taki sposób, aby w razie jej wahania móc od razu zareagować, a w przypadku wątpliwości skontaktować się ze swoim lekarzem lub osobami odpowiedzialnymi za edukację - pielęgniarkami, dietetykami i edukatorami diabetologicznymi.

Cukrzyca wymaga takiej kontroli i dokładnego monitorowania, gdyż niedostatecznie „zaopiekowana” może szybko doprowadzić do wystąpienia powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia. Niektóre z tych powikłań mogą pojawić się błyskawicznie, z minuty na minutę, inne rozwijają się znacznie dłużej.

Kompleksowe leczenie cukrzycy połączone z dużą świadomością pacjenta pozwala uzyskać doskonałe wyrównanie glikemii, zapewniając chorym prowadzenie normalnego życia, pozwalając na aktywność fizyczną i zawodową, realizację pasji i hobby.

VIII Konferencja PFED jest wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ bezpośrednio poprzedza XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Tym bardziej więc będzie okazją do poważnej interdyscyplinarnej debaty.

Organizator:
Polska Federacja Edukacji w Diabetologii
www.pfed.org.pl, pfed@pfed.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum