×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Stypendia dla młodych diabetyków

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia30 października 2013 10:21

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą po raz czwarty przyznało stypendia uczniom chorym na cukrzycę w ramach Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego "Słodycz Wiedzy". W tym roku takie stypendium przyznano 62. uczniom.

Stypendia dla młodych diabetyków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To już IV edycja. Zdecydowanie największa. Mieliśmy ponad 150 wniosków, przyznaliśmy  ponad dwukrotnie więcej stypendiów niż w każdej edycji do tej pory - 62. Wśród nich znalazło się specjalne wyróżnienie - dla Stypendysty Roku. Została nim Joanna Drwęska ze Śremu. W sumie w czterech edycjach mamy już ponad 150 stypendystów - młodych i zdolnych diabetyków z całej Polski, którzy otrzymali finansowe wsparcie na cały rok szkolny - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Mariusz Masiarek, przewodniczący Towarzystwa.

Stypendium mógł otrzymać każdy uczeń chory na cukrzycę. Zostały przyznane w trzech kategoriach - szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Jak tłumaczy nam Mariusz Masiarek, stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, którzy pomimo trudności wynikających z borykania się z poważną chorobą wyróżniająco radzą sobie z nauką.  - Otrzymali je uczniowie, którzy w danej kategorii szkolnej uzyskali najwyższą średnią ocen na świadectwie z ostatniego roku szkolnego.

Kwota stypendium to 50 zł na miesiąc. Stypendium jest przyznawane na okres trwania roku szkolnego (10 miesięcy), czyli od września do czerwca.

- Do tej pory łącznie z tegoroczną edycją, przekazaliśmy na ten cel ponad 80 tys. zł. Są to środki własne i pozyskane właśnie na ten cel.  W tym roku koszty to 35 tys. zł - informuje przewodniczący.

I dodaje: - Przyznawanie stypendium to wielka radość, ale też świadomość, że choć chciałoby się to jednak nie uda się przyznać go każdemu. Jedno jest pewne Program Słodycz Wiedzy już stał się motywacją dla wielu młodych diabetyków. Wiemy to od rodziców, którzy sami widzą, że ich dzieci poprawiają oceny, po to by wniosek o stypendium wyglądał lepiej. I to jest największy sukces program.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum