• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prix Galien International 2018: prestiżowa nagroda za lek stosowany w cukrzycy

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2018 15:03

Firma Boehringer Ingelheim została nagrodzona prestiżowym laurem Prix Galien International 2018 za „Innowacyjny produkt leczniczy”. Wyróżnienie, uznawane na całym świecie za odpowiednik „Nagrody Nobla” w dziedzinie badań farmaceutycznych i innowacji otrzymał lek empagliflozyna, opracowany w celu leczenia cukrzycy - podaje Boehringer Ingelheim w informacji prasowej.

Prix Galien International 2018: prestiżowa nagroda za lek stosowany w cukrzycy
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Fundacja Galien dąży do wspierania, doceniania i nagradzania wybitnych osiągnięć w zakresie innowacji naukowych ukierunkowanych na poprawę stanu ludzkiego zdrowia. - Lek na cukrzycę Boehringer Ingelheim został uznany za produkt leczniczy spełniający te kryteria. Cukrzyca jest obecnie uważana za globalną pandemię, która „stanowi ogromne wyzwanie dla systemu zdrowia publicznego w prawie wszystkich krajach świata. Ponad 425 milionów ludzi na całym świecie choruje obecnie na cukrzycę, a ich liczba ma wzrosnąć o 48% do 2045 roku - podaje firma w komunikacie prasowym.

- W Boehringer Ingelheim Polska, a także w ramach naszej marki globalnej, zajmujemy się poprawą jakości życia pacjentów poprzez wykorzystanie naszych produktów. Jesteśmy zaangażowani w badania i innowacje, które dotyczą obszarów niezaspokojonych potrzeb pacjentów i dostarczają kompleksowych rozwiązań klinicznych w zakresie postępowania terapeutycznego - powiedział Oliver Koehncke, dyrektor generalny w Boehringer Ingelheim Polska.

- W obszarze leczenia cukrzycy skupiliśmy się na reagowaniu na poważne czynniki ryzyka związane z chorobą, za co mieliśmy zaszczyt otrzymać Prix Galien również w Polsce w 2016 roku - zaznaczył dyrektor Koehncke.

Dr Michael Mark, globalny dyrektor ds. badań nad chorobami kardiometabolicznymi w Boehringer Ingelheim, który odebrał medal w imieniu firmy, dodał: - To niebywały zaszczyt znaleźć się wśród laureatów! To wielkie osiągnięcie stanowi uznanie dla naszych wysiłków ukierunkowanych na poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań poprawiających życie pacjentów.

Boehringer Ingelheim pozostaje firmą rodzinną od momentu jej założenia w 1885 roku; należy do 20 czołowych spółek w branży farmaceutycznej. Zatrudnia około 50 tys. pracowników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum