×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pigułka z insuliną zamiast zastrzyku. To możliwe?

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia19 listopada 2015 14:05

Naukowcy z University of California w Santa Barbara pracują nad metodą doustnego podawania insuliny, co ograniczy konieczność wykonywania przez osoby cierpiące na cukrzycę uciążliwych zastrzyków. Nową, obiecującą metodę opisano podczas zjazdu American Association of Pharmaceutical Scientists w Orlando.

Pigułka z insuliną zamiast zastrzyku. To możliwe?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podstawowym problemem przy tworzeniu pastylek z insuliną jest zapewnienie białku możliwości bezpiecznego przetrwania w środowisku żołądka i jelit. W tym celu badacze z Kalifornii zamknęli nasycone insuliną polimerowe płatki w powlekanych kapsułkach, które przechodzą przez żołądek i ulegają rozkładowi dopiero w jelicie cienkim. Płatki z insuliną skonstruowano tak, że szybko przyklejają się one do ścian jelita i tam dopiero oddają białko do krwiobiegu - wyjaśnia RMF FM.

- Przeszliśmy pierwszy etap i pokazaliśmy, że tak skonstruowane pigułki mogą dostarczyć odpowiednią dawkę insuliny - mówi profesor Samir Mitragotri z Department of Chemical Engineering UC. - Teraz konieczne są dalsze etapy badań, które potwierdzą, że metoda może być bezpieczna i da się ją wprowadzić do masowego użycia.

Czytaj: www.rmf24.p

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum