AK/Rynek Zdrowia | 18-09-2013 17:01

PFED: udzielajcie się w światowej kampanii

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii przypomina, że do Światowego Dnia Cukrzycy (World Diabetes Day) zostało już tylko dwa miesiące i zachęca pielęgniarki do włączenia się w światową kampanię.

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest 14 listopada. IDF (International Diabetes Federation) na swoich stronach internetowych przypomina, że tegoroczna kampania związana z WDD przebiega pod hasłem "Cukrzyca: chrońmy naszą przyszłość".

IDF prosi wszystkich, którzy organizują akcje społeczne w związku z WDD, o ich zgłoszenie.

"Tak jak w poprzednich latach włączcie się do światowej kampanii i przekażcie do IDF informacje o działaniach planowanych i podejmowanych w swoich miejscach pracy" - pisze na swoich stronach PFED.

Federacja przypomina, że kampania związana z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Cukrzycy jest ostatnią w ramach akcji Cukrzyca - edukacja i profilaktyka prowadzonej przez IDF w latach 2009-2013. W tym roku przebiega ona pod hasłem "Cukrzyca: chrońmy naszą przyszłość".

Kampania ma na celu zainspirowanie lokalnych społeczności do prowadzenia prostych działań edukacyjnych, organizowania różnych akcji wzmacniających świadomość, że cukrzyca jest globalnym zagrożeniem z poważnymi i dalekosiężnymi konsekwencjami, które mogą dotknąć wszystkich.

Więcej: pfed.org.pl