PWX/Rynek Zdrowia | 15-11-2015 10:03

Nowe portale dla chorych z cukrzycą, jeden także dla dzieci

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, przypadającego w sobotę (14 listopada) Lilly Diabetes uruchomiła dwa portale edukacyjne, skierowane do osób z cukrzycą: www.edukacjawcukrzycy.pl oraz www.magicznieocukrzycy.pl.

Lilly Diabetes uruchomiła dwa nowoczesne portale edukacyjne. Fot. Fotolia

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy było zdrowe odżywianie, niezwykle ważny aspekt codziennych zmagań pacjentów z cukrzycą każdego typu. Zagadnienia związane z odżywianiem stanowią ważną część uruchomionych portali.

Serwis „Edukacja w cukrzycy” powstał z myślą o osobach z cukrzycą typu 1 i 2. Zawiera cenne informacje na temat choroby, a także uczy, w jaki sposób radzić sobie z cukrzycą, nie rezygnując z codziennych aktywności i zachowując radość życia.

Stronę przygotowano we współpracy ze specjalistami z dziedziny diabetologii i dietetyki, którzy podzielili się swoją wiedzą. Na stronie znajdują się zarówno materiały na temat samej choroby, jej typów, objawów i przebiegu oraz terapii insulinowej, jak również porady dotyczące codziennego życia z cukrzycą.

W części poradnikowej portalu „Edukacja w cukrzycy” diabetycy znajdą istotne wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także aktywności fizycznej i podróżowania. Osoby z cukrzycą nie muszą rezygnować z tych przyjemności i pomimo choroby mogą nadal cieszyć pełnią życia.

Portal „Magicznie o cukrzycy” ma na celu przekazanie wiedzy o chorobie wśród najmłodszych osób z cukrzycą typu 1 i wśród ich najbliższych. Na stronie „Magicznie o cukrzycy” dostępne są informacje o książkach z opowiadaniami, w których występują najpopularniejsi bohaterowie Disneya: Goofy i Myszka Miki, a także małpka Koko. Koko, podobnie, jak śledzące jej przygody maluchy, choruje na cukrzycę typu 1 i pokazuje, jak aktywnie żyć z cukrzycą i cieszyć się dzieciństwem.

Oprócz opowiadań, w serwisie internetowym znajduje się także wzmianka o książce kucharskiej, w której rodzice małych diabetyków znajdą propozycje przepisów na dania dopasowane do potrzeb swoich pociech.

Wszystkie te publikacje są dostępne nieodpłatnie w wersji papierowej w ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów z cukrzycą typu 1. Na stronie „Magicznie o cukrzycy” można znaleźć aktualną listę placówek wraz z dokładnymi adresami.