Nadwaga: ten lek na receptę z ograniczoną dostępnością. Producent radzi kontakt z lekarzem
Lek na otyłość i nadwagę: producent poinformował o czasowych i miejscowych utrudnieniach w dostępie. "Lepiej skontaktować się z lekarzem" - napisał portal GdziePoLek.pl.

- Roztwór do wstrzykiwań Saxenda stosuje się do kontroli masy ciała u osób dorosłych z otyłością lub nadwagą, łącznie z odpowiednio dopasowaną dietą oraz wysiłkiem fizycznym
- Lek wydawany jest wyłącznie na receptę
- W opakowaniu znajdują się wstrzykiwacze zawierające po 3 ml preparatu
Lek na receptę - ograniczona dostępność
- Od producenta otrzymaliśmy informację, że w najbliższym czasie mogą występować czasowe i miejscowe utrudnienia w dostępie do leku Saxenda, jednak dostawy będą odbywać się regularnie. Producent zaleca pacjentom, aby monitorowali zmieniające się zapasy w aptekach lub skontaktowali się ze swoim lekarzem - poinformował portal gdziepolek.pl.
Dodajmy, że substancją czynną leku Saxenda jest liraglutyd, który wywiera wpływ na receptory kontrolujące apetyt w mózgu - wiąże z receptorem GLP-1, a następnie aktywuje go, zmniejszając uczucie głodu i powodując poczucie sytości.
W wyniku tego działania dochodzi do zmniejszenia spożycia pokarmu i spadku masy ciała pacjenta. Saxenda powoduje obniżenie wagi zwłaszcza w związku z utratą tkanki tłuszczowej, a ilość tkanki tłuszczowej trzewnej zmniejsza się w większym stopniu, niż ilość tkanki tłuszczowej podskórnej. Pacjenci często uważają, że to lek na odchudzanie na receptę.
Pozostałe składniki: fosforan dwuwodny disodu, glikol propylenowy, fenol, kwas chlorowodorowy, wodorotlenek sodu do dostosowania pH, woda do wstrzykiwań.
Preparat wykorzystywany jest w celu kontroli masy ciała pacjentów, u których na podstawie wskaźnika BMI stwierdzona została:
- otyłość (BMI większe bądź równe 30),
lub - nadwaga (BMI w przedziale 27-30), której towarzyszy co najmniej 1 choroba związana ze zbyt wysoką masą ciała, np.: zaburzenia gospodarki węglowodanowej (cukrzyca typu 2, stan przedcukrzycowy), nadciśnienie tętnicze, obturacyjny bezdech senny, dyslipidemia
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)