• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Nadwaga: ten lek na receptę z ograniczoną dostępnością. Producent radzi kontakt z lekarzem

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl14 stycznia 2023 18:29

Lek na otyłość i nadwagę: producent poinformował o czasowych i miejscowych utrudnieniach w dostępie. "Lepiej skontaktować się z lekarzem" - napisał portal GdziePoLek.pl.

Nadwaga: ten lek na receptę z ograniczoną dostępnością. Producent radzi kontakt z lekarzem
  • Roztwór do wstrzykiwań Saxenda stosuje się do kontroli masy ciała u osób dorosłych z otyłością lub nadwagą, łącznie z odpowiednio dopasowaną dietą oraz wysiłkiem fizycznym
  • Lek wydawany jest wyłącznie na receptę
  • W opakowaniu znajdują się wstrzykiwacze zawierające po 3 ml preparatu

Lek na receptę - ograniczona dostępność

- Od producenta otrzymaliśmy informację, że w najbliższym czasie mogą występować czasowe i miejscowe utrudnienia w dostępie do leku Saxenda, jednak dostawy będą odbywać się regularnie. Producent zaleca pacjentom, aby monitorowali zmieniające się zapasy w aptekach lub skontaktowali się ze swoim lekarzem - poinformował portal gdziepolek.pl.

Dodajmy, że substancją czynną leku Saxenda jest liraglutyd, który wywiera wpływ na receptory kontrolujące apetyt w mózgu - wiąże z receptorem GLP-1, a następnie aktywuje go, zmniejszając uczucie głodu i powodując poczucie sytości.

W wyniku tego działania dochodzi do zmniejszenia spożycia pokarmu i spadku masy ciała pacjenta. Saxenda powoduje obniżenie wagi zwłaszcza w związku z utratą tkanki tłuszczowej, a ilość tkanki tłuszczowej trzewnej zmniejsza się w większym stopniu, niż ilość tkanki tłuszczowej podskórnej.  Pacjenci często uważają, że to lek na odchudzanie na receptę.

Pozostałe składniki: fosforan dwuwodny disodu, glikol propylenowy, fenol, kwas chlorowodorowy, wodorotlenek sodu do dostosowania pH, woda do wstrzykiwań.

Preparat wykorzystywany jest w celu kontroli masy ciała pacjentów, u których na podstawie wskaźnika BMI stwierdzona została:

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum