• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Młodzi piłkarze z cukrzycą typu 1

Autor: AKX/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 17:30

W dniach 2 i 3 lipca na Małym Boisku Agrykoli w Warszawie odbyły się treningi polskiej drużyny piłkarskiej złożonej z dzieci chorych na cukrzyce typu 1, która pod okiem Dariusza Dziekanowskiego przygotowywała się do turnieju, zaplanowanego na sierpień, w Arnhem, w Holandii.

Młodzi zawodnicy w wieku 10-14 lat konkurować będą z drużynami z Austrii, Belgii, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Szwajcarii. Poprzez Mistrzostwa organizatorzy chcą udowodnić, że dzieci z cukrzycą typu 1 mogą być aktywne fizycznie i czerpać radość z uprawiania sportu.

Polscy zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekrutacji online, która odbyła się w czerwcu. W skład drużyny wchodzą młodzi sportowcy z różnych regionów Polski, którzy na co dzień prowadzą aktywny tryb życia, pokazując, że choroba w żaden sposób ich nie ogranicza, co więcej - pozwala na normalne funkcjonowanie i osiąganie dobrych wyników w sporcie.

Medtronic Junior Cup 2014 to wydarzenie, które jest doskonałą okazją dla uczestników, ich rodziców i opiekunów do wymiany doświadczeń związanych z radzeniem sobie z chorobą.

- Moim zadaniem jest jak najlepiej przygotować polską drużynę do Turnieju. Jestem przekonany, że zawodnicy będą ciężko pracować i zapewne zagrają najlepiej jak potrafią. W tym przypadku nie liczy się tylko rywalizacja, ale przede wszystkim radość ze wspólnie spędzonego, w doborowym towarzystwie ze swymi rówieśnikami, czasu - podkreśla Dariusz Dziekanowski, trener polskiej drużyny.

Kolejny trening odbędzie się 21 sierpnia, tuż przed wylotem na Mistrzostwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum