• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Mielec: w szpitalu rozpoczyna działalność poradnia diabetologiczna

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 07:30

Z początkiem grudnia w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu została otwarta poradnia diabetologiczna. Przyjęcia w poradni będą odbywać się w ramach kontraktu z NFZ, trzy razy w tygodniu.

Mielec: w szpitalu rozpoczyna działalność poradnia diabetologiczna
Poradnia diabetologiczna nie tylko zajmie się monitoringiem stanu chorego i jego leczeniem, ale także profilaktyką i edukacją. Fot. archiwum

Pacjenci z cukrzycą, z zaburzeniami pracy trzustki, chorobami siatkówki, skóry, kobiety w ciąży, które chorują na cukrzycę od dłuższego czasu zabiegali w NFZ o uruchomienie poradni diabetologicznej. W powiecie mieleckim do tej pory nie było ani jednego takiego świadczeniodawcy, udzielającego bezpłatnie porad w ramach kontraktu z płatnikiem.

Jak wyjaśnia Magdalena Krępa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, jednym z priorytetów obecnej dyrekcji szpitala było uruchomienie poradni, które zapewniałyby pacjentom stałą pomoc ambulatoryjną.

Pierwszą poradnią, o którą szpital rozpoczął starania u płatnika, była poradnia diabetologiczna. Te starania zostały uwieńczone sukcesem; w poradni przyjmować będą dwie specjalistki endokrynologii.

Jak wyjaśniają specjaliści, poradnia diabetologiczna nie tylko zajmie się monitoringiem stanu chorego i jego leczeniem, ale także profilaktyką i edukacją, która przyczynia się do ustabilizowania cukrzycy u konkretnego chorego.

Więcej: nowiny24.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum